İlişkilerde diğerlerine nazaran affedilme oranı en düşük hatalardan biri: Aldatmak!

Bir ilişkide saygı ve sevgiden sonra en önemli unsur olan güvenin zedelenmesi, o ilişkinin artık yürütülemeyeceği anlamına gelebilir. Zira hepimizin bildiği üzere kaybedilen güveni geri kazanmak neredeyse dünyanın en zor durumlarından biri!

Peki erkekler neden ve ne düşünerek aldatır? Bu sorular ve daha fazlasını sizler için açıkladık!

İşte aldatan erkekler hakkında bilmeniz gerekenler:

Çoğu erkek aldattığı eşlerini aslında seviyor.

Erkeklerin aldatma eğiliminde bulunduğu dönemler genelde sizi sevgiliden çok, her şeylerini paylaşabildikleri bir arkadaş olarak görmeye başladıkları sırada oluyor. Kadınların çoğunun şikayetçi olduğu, zaman geçtikçe azalan ve hatta kaybolan romantizmden erkekler de bir o kadar rahatsız. İlişkide eski arzu, tutku ve romantizm kalmadığında kendilerine ufak heyecanlar aramaya başlıyorlar.

Bu sebeple kapılarını dışarıya açan erkekler genelde aldattıktan sonra büyük pişmanlıklar yaşarlar.

Herhangi biriyle aldatmıyorlar.

Sizi aldattığı kadın barda o gece tanıştığı herhangi biri olmuyor genelde. Erkekler daha çok önceden tanıdıkları kadınlarla aldatma eğilimindeler. Bu ofisten biri, çocukluk arkadaşı ya da uzaktan bir tanıdığı olabilir. İlişki monoton bir hal aldığında; örneğin her gün aynı şeyleri konuşuyor, aynı saatte yatağa giriyor ve birlikte olduğunuz günler bile sapma göstermiyorsa; soluğu başka bir kadının yanında almaları an meselesi oluyor!

Evliliklerini kurtarmak için aldatıyorlar!

Başlığı okuduğunuzda size ne kadar komik geldiğinin farkındayız. Ama eşini seven çoğu erkek, düzeltemedikleri problemler için eşlerinden boşanmak yerine onları aldatmayı tercih ediyor. Böylece hem sonsuza kadar sevdikleri kadınla birlikte oluyorlar, hem düzeltmek için pek de çaba harcamadıkları bir ilişkileri oluyor. Metres meselesinin doğma sebebi maalesef bu…

 

Aldatan erkekler cinsel anlamda daha doyumsuz oluyor!

Aldatan erkekler cinsel yönden daha fazla hiperaktif olmaya başlıyor. Onun cinsel dürtülerinde ani bir değişiklik olduğunu fark ediyorsanız bir şeylerden şüphelenmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Aldatmak, onun dürtülerini hızlandırmasında yardımcı oluyor ve yine cinsel yönden en güvende hissettikleri yere yani eşlerine dönüyorlar. Bu nedenle bazı aldatma vakalarının kurtardığı evlilikler dahi olmuştur. Biz ciddiyiz!

Sizin suçunuz değil!

Eğer eşiniz sadakatsızsa bu kesinlikle sizin suçunuz değil, başkalarının ne söylediğini umursamayın! Eğer ilişkinizde yolunda gitmeyen bir şeyler varsa bunun zaten siz de farkındasınızdır ve suçu tek başınıza üstlenmenizin bir anlamı olmaz.