Hayatı güzel ve anlamlı kılmak sizin elinizde! Sabah yatağınızdan kalktığınızda kendinize bir söz verin ve günü zinde ve enerjik geçirin!
Bunun için yapmanız gerekenler çok basit!

Güne zinde başlamak için en etkili yol, zengin bir kahvaltı yapmaktır. Gün boyu sıvı tüketmeyi unutmayın.

Oksijen, vücut sağlığınızın vazgeçilmezidir. Sabahları çok erken saatlerde yapacağınız tempolu yürüyüş, hücrelerinizi harekete geçirerek cildinizi uyandıracaktır.

Cildinizin pürüzsüz ve ışıltılı görünmesi, gün boyu kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Banyo sırasında kullanacağınız duş jelinin aynı zamanda cilde bakım da yapmasına özen gösterin.

Gün boyu sizi dinç ve enerjik tutacak en önemli şeylerden biri sudur. Gün boyunca bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Bedeniniz kötü kokarsa, kendinizi kötü hissedersiniz ve hareketleriniz kısıtlanır. Bu yüzden hep yanınızda deodorant veya stick taşıyın. Ancak ter kokusu üzerine bir şey sıkmanız, kokuyu daha beter yapar. Kokuları kullanmadan önce bir mendili su ve sabun yardımıyla ıslatıp terli bölgeleri silin. Sonra kokunuzu sıkın.

Zihinsel ve bedensel faaliyetlerinizi sınırlandırmayın. Özellikle televizyon seyretmek gibi pasif faaliyetleri azaltın. Televizyon karşısında geçirdiğiniz saatler, sadece bedensel değil, ruhsal sağlığınızı da kötü etkiler.

Aynaya baktığınızda bembeyaz dişler görmek istersiniz. Bu yüzden diş bakımınızı ihmal etmeyin. Ayrıca dişlerinizin kontrolünü düzenli olarak yaptırın.

 Deliksiz bir uyku, zinde bir gün demektir. Hem güzelliğinize, hem sağlığınıza katkı sağlar. Sırt üstü uyumayı alışkanlık haline getirin. Yan veya yüz üstü uyumak dekoltenize zarar verir ve yüzünüzün kırışmasını çabuklaştırır.

Okan Bal
Uzman Psikolojik Danışman ve Aile Terapisti

Sorunlarınızın Daha Sağlıklı Çözümü İçin
“Online Terapi” Randevusu Alabilirsiniz.

onlineterapim-randevual