Kimi zaman birisini sevdiğiniz zaman onu ne anlamda sevdiğinizi belirlemekte zorluk çekebilirsiniz. Bazen gönlümüz hiç farkında olmadan en yakın arkadaşımıza kayabilir. Bu durumda nasıl davranmamız gerektiğini bilmemiz gereklidir. En yakın arkadaşımızdan hoşlandığımız zaman onun bizi yanlış anlamaması gereklidir. Çünkü işin sonunda arkadaşımızdan olabiliriz.

En yakın arkadaşınızı kaybetme olasılığınız onunla bu aşk konularını konuşmanızı engelleyebilir. Çünkü yakın arkadaşınız sizin duygularınızı tam olarak anlamayabilir ya da sizin gibi hissetmeyebilir ve de bu durumda arkadaşlığınız da bitmiş, olur. Yapmanız gereken şey direkt olarak duygularınızı söylemeden önce dolaylı yönden ona bunu belli etmelisiniz.

Hiçbir şekilde size olan duygularından emin değilseniz, o zaman asla bu konuşmayı yapmamalısınız. Sizi gerçekten de yakın arkadaş olarak görüyor ise, bu durumda birbirinizi anlamanız mümkün olmayacaktır. O nedenle de yapmanız gereken şey ona olan duygularınızı bir süre belli etmeye çalışmanız, olacaktır.

Eğer onsuz zaman geçiremiyor iseniz, o zaman yapmanız gereken şey sadece bu durumu ona anlatmak, olmalıdır. Ancak ne olursa olsun yine de burada dikkat etmeniz gereken şey aşkınızın arkadaşlığınızın önüne geçip geçmeyeceğidir. Eğer onu kaybetmeyi göze alabilecek kadar aşık oldu iseniz, konuşmaktan başka şansınız kalmayacaktır.