Sanal ortamda yapılan araştırmaya göre erkekler ve kadınlar ilk görüşmede aşka inanıyorlar! İlk görüşmede erkekler aceleci davranırken, bayanlar ise konuşkan oluyorlar.

“Sanal ortamda tanıştığınız bir kişi ilk görüşmeniz ne kadar sürede olmalı?” sorusuna erkekler tanıştıktan 1 haftadan daha az bir sürede görüşmek isterlerken bayanlar ise 1 aydan fazla zaman geçirdikten görüşmeyi kabul ettikleri ortaya çıktı.

İlk görüşmede karşı cinsin olumsuz algı oluşturmasını sağlayan etkenler nelerdir? diye sorulduğunda;

1)Telefonla ilgilenilmesi,

2)Yapmacık ve ukala haller içerisine girmesi,

3)Soğuk ve çekingen tavırlar sergilemesi,

4)Kaprisli bir kişiliğe sahip olması, diye belirttiler.

Bunun yanına sıra az bir dilim de fazla samimiyet, yemek yeme şekli ve olumsuz konuşma üslubu da görüşmeyi etkileyen durumlardan olduğunu belirttiler.

“İlk görüşmenizde sizi olumlu yönde etkileyen 3 şey nedir?” diye soru sorulduğunda, araştırmaya katılanların çoğunluğu; gülümseme tarzı, kendi olan bakımı ve konuşma tarzı diye cevap verdiler.

İlk görüşmede oturulan cafede hesabın paylaşılması konuşunda araştırmaya katılanların çoğunluğu erkeğin ödemesi konusunda hemfikirler.

Erkekler için ise bayanları evden alma konusunda temkinli yaklaştıkları, çoğunluğun evde almayı uygun görmediklerini az bir çoğunluğun ise karşı tarafın isteğine bağlı olduğunu belirtmiştir.

“İlk görüşmede nerede buluşmak istersiniz?” sorusuna çoğunluk restoran, cafe ve pastane diye cevap verirken, az bir kısmı ise sakin ve huzurlu bir sahil görüşmesini doğru tercih olarak görmektedir.

Buluşma ortamınını ayarlarken bayanlar ve erkekler pek baskın davranmayıp ortak fikirler hareket etmek istediklerini belirtmişlerdir.

İlk görüşmede aşık olabileceğini söyleyen çoğunluktayken çok az bir kısmı ise ilk buluşma için uygun hissin yakalanamadığını belirtmişlerdir.

İlk buluşmalarda erkeklerin çoğunluğu konuşmak yerine karşıdakini dinlemeyi tercih etmekteler.

İleri ki görüşmelerde erkeklerin ve kadınların ortak fikirleri ise teklifin erkekten gelmesini beklemekteler.