“Bir ilişkiden ne bekliyorsunuz?” sorusu kulağa klişe gibi gelebilir fakat gelecekteki mutluluğunuzu etkileyen şey beklentilerinizdir! İşte ilişkinizde olması gereken 6 şey…

İlişkiden ne beklediğinizi bilmek, birlikte olduğunuz kişiyle aynı frekansta olmanızı ve her iki tarafı da tatmin eden bir ilişkiye sahip olacaksınız!

İşte ilişkinizde olmasını beklemeniz gereken 6 şey!

1- Dürüstlük her ilişkinin olmazsa olmazıdır. Sevgiliniz ileride küçük bir kasabaya taşınmayı hayal ettiğini anlatırken, kendi düşüncenizi saklayıp “evet çok güzel bir fikir” demeyin.

Bazen ilişkilerde dürüstlük, iyi niyetten dolayı da zarar görebiliyor. Partnerini mutlu etmek isteyen sevgili, çatışmadan kaçmak için gerçeklerin önüne perde çekebiliyor.

Gerçekten ne hissettiğinizi ve düşündüğünüzü sevgilinizden saklayarak ancak aranızdaki soğukluğu ve mesafeyi arttırabilecektir.

2- Kendinize zaman ayırmaya ihtiyacınız var! Birçok çift birbiriyle fazla iç içe oluyor ve zamanla kendi karakterlerini kaybediyor.

Kendinizi bir çift olarak düşünmek çok hoş olsa da bir birey olduğunuzu unutmayın. Birbirinizden farklı ilgi alanlarınızın olması ve farklılıklarınız aranızdaki ilgiyi canlı tutan şey.

3- İlişkinizde maddi durumunuz hakkında yalan söylemeyin. Bu ilk buluşmada kredi kartı borcunuzdan ya da ne kadar çok para kazandığınızdan bahsetmeniz gerektiği anlamına gelmiyor.

İlişkiniz ilerlediğinde ve ciddileştiğinde birlikte yatırım yapmaya başladığınız zaman, maddi durumunuzu saklamak ilişkinizde problem yaratır ve dürüst imajınızı zedeler.

4- Bir ilişkideki en önemli noktalardan biri de seks hayatıdır. Her seferinde orgazm olmasanız da, sevgilinizin dokunuşları sizi tatmin etmeli.

Birçok çift için seks hakkında konuşmanın seks yapmaktan daha zor olduğunu söylüyor. Seks hayatınızdan zevk aldığınız sürece ilişkinizin daha sağlam temeller üzerine oturduğunu unutmayın. Sizi birbirinize bağlayan bu özel bağ, kuvvetli olmalı. Bu konuda partnerinizle konuşmak yapacağınız en sağlıklı şey.

5- Evlenmek, yalnızca sevgilinizle hayatlarınızı birleştirmek değil aynı zamanda ailelerinizi de paylaşmak demektir.

Uzmanlara göre her zaman eşinizin sizin yanınızda olacağını bilmeli ve hissetmelisiniz. Aileler zaman zaman genç çiftlere bir şeyler dayatabiliyor ve bu nedenle çiftler sorun yaşıyor.

En önemlisi kendinizi ve sevgilinizi yapmak istemediğiniz bir şeyle karşı karşıya bırakmamak ve birbirinize destek olmak.

6- Günlük koşuşturma içinde romantizm duygusunu ve eğlenceyi kaybetmek çok kolay. Fakat eski neşenizi kaybetmeniz hiç de doğal ve normal bir şey değil.

Birbirinizi neşelendirmeyi, randevulaşmayı ve flörtleşmeyi ön planda tutun. Bu şekilde ilişkinizin eğlenceli yönünü hiç kaybetmeyeceksiniz.

Okan Bal
Uzman Psikolojik Danışman ve Aile Terapisti

Sorunlarınızın Daha Sağlıklı Çözümü İçin
“Online Terapi” Randevusu Alabilirsiniz.

onlineterapim-randevual