Evlilikte mutluluk puanını düşüren durumlar gibi görünse de gerçek sebebin ilgi azlığı olduğunu söylemek yanlış değildir. Nasıl bir hane bakılmadığında, bir ateş ilgilenilmediğinde hasar görür ve sönerse evlilik de ilgi azlığı sebebiyle dağılmaya yüz tutar.

Aşk ateşini, ilgi alevlendirir. En iyi âşıklar, sanıldığı gibi duygusal insanlardan öte, zamanlarını sevdikleriyle geçirenlerdir. Birlikte iyi vakit geçirmenin yöntemi ise nitelikli beraberliktir. Sevgi yolu bakış, tebessüm, güzel birkaç söz, aşk ateşini hemen canlandırır. Bu güzellikleri tetikleyen unsur da temelde var olan içtenliktir.

Kadın erkek ilişkilerinde dostluk ve arkadaşlık boyutu, içtenliğin var oluşuyla mümkündür. İyi ve kötü günde beraber olma hâli, insanların kendilerini güvende hissetmeleriyle olur. Çıkara dayalı beraberlikte içtenlik ikinci plâna düşer. İnsan eşini değil, ondaki çıkarını sevmektedir. “Karşılıksız sevgi” dediğimiz şefkatin olmadığı bir beraberliğe evlilik demek gerçekçi olmayacaktır. Ve çıkarlar çatışıp bittiğinde de boşanma durumu ortaya çıkmaktadır.

Evliliklerde ilgi, birlikte nitelikli zaman geçirmeye çalışmak karşılıklı hassasiyetleri fark edip sen, ben kişisel çıkarlardan ziyade biz ortak payesinde buluşmak gerekir.

 

Sorunlarınızın Daha Sağlıklı Çözümü Adına Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

(Yüz-yüze veya Online Randevu) Alabilirsiniz.

psikolojik-danisma-ogrenci-danismanligi-randevual1-gaziantep