Meslek Danışmanlığı

Meslek danışmanlığı konusundaki çalışmalar aşağıdaki gibi yapılabilir;

  • Tanışma bölümü ve bireyin geçmişi hakkında bilgi edinme,
  • Yetenekler, karakter, değerleri ve mesleki ilgi alanları konusunda bireylerin analiz edilmesi,
  • Belli başlı ölçümlemeler sonucu, kişilere uygun kariyer yollarının belirlenmesi ve kişilere sunma ve raporlama.

Meslek danışmanlığının her yaş grubu için çalışma stili farklıdır. İnsanların her biri farklı yaşlarda farklı düşüncelere ve hedeflere sahip olabilirler.

Meslek danışmanı bu konuda bireylerin sosyal becerilerinin, yeteneklerinin, ilgi alalarının karar verme ve problem çözme yeteneklerinin, çalışma alışkanlığı ve sosyal iletişim kurma konusundaki becerilerinin ortaya çıkmasına katkı sunar. Meslek danışmanlığının sunduğu çalışmalardan yararlanmak bu yüzden oldukça önemlidir. Bu anlamda kaliteli bir eğitim sunan ve mesleki gelişimini tamamlamak isteyen kişilerin bu danışmanlık hizmetlerinden yararlanmaları gerektiğini düşünüyoruz. Meslek seçimi danışmanlığı kariyeriniz konusunda yüksek motivasyon ve planlı hareket etmeyi öğretiyor. Gençlerin ve anne babaların bu konuda destek almaları oldukça önemlidir.

Randevu ve Seans Bilgisi İçin Tıklayın
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Bize Yazın yada Arayın 0 534 363 98 96
Uzman Psikolojik Danışman Okan Bal, Pedagog, Aile Danışmanı ve Öğrenci Koçu, Başlıca Danışmanlık Konuları, Aile Danışmanlığı, Evlilik Danışmanlığı, Anne Baba Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu, Çocuk Danışmanlığı, Çocuk Pedagog, Ergenlik Danışmanlığı, Ebeveyn Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık Desteği, Zeka Testleri, Çocuk Gelişim Testleri Konuları. Başta Ankara, Çankaya, Etimesgut Olmak Üzere Bağlıca, Keçiören, Eryaman, Ümitköy, Yaşamkent, Sincan gibi yaşam alanlarından destek almak için randevu oluşturabilir destek alabilirsiniz.