Hayat insanların istek ve arzularına göre işlemez. Eğer öyle olsaydı gezegenimiz çoktan karmaşa içinde olurdu. Zaten şu anda bile yeterince karmaşa görünüyor. Görünen kadarı ile dünya tam bir karmaşa içinde. Elbette görünen şekli bu. Ama gerçek yüzünde sadelik bilgelik düzen disiplin var. İnsanların çocukça arzularını yerine getirmek için değil, ortak hayırları idame için çalışan bir sistem içindeyiz. Bu sistemi fark edebilenler, bilge insanlar oluyor, fark edemeyenler, rüzgarda amaçsız savrulan ve tesadüflerle dönüm noktalarını belirleyen sıradan insanlar oluyor. Ve ne yazık ki bilge insanların sayısı çok az. Onlar evrenin toplam hayır ve bereketini gözettikleri için, istekleri reddedilmez. Onlar kişisel çıkarları çoktan aşmış kimseler oldukları için, karanlık gezegenimizde parıldayan birer ışık olma hakkını kazanıyorlar. Kişisel gelişim  adına insanları pohpohlayan ve “her istediğini başarabilirsin!” diye gaz veren yayınlar, kişiler filmler kitaplar; işin özünü veremiyorlar.  Bu kainatta, her insan bir ayrı kainat gibidir. Onun her istediğinin gerçekleştiğini düşünsenize?

Böyle bir karmaşayı çözebilecek ve onu toparlayabilecek bir güç yok. Sadece 1 dakikalığına, her insanın her isteğinin gerçekleştiğini tasavvur edin. Ortaya çıkacak karmaşayı hayal edebiliyor musunuz?

Bilgelerin istekleri gerçekleştirilir

Ama bazı insanların istekleri, evrenin gizli planlarında bir emir gibi algılanır ve yerine getirilir. Bu insanları özel yapan şey, isteklerinde,  tüm insanlığın ve varlığın hayrı olmasıdır. Bu insanlar egolarının direktiflerini çoktan bırakmış insanlardır. Onlar özel insanlar oldukları için dilekleri gerçekleştirilir. Ancak egosunun kölesi olmayı seçen, bencil insanların istekleri güçlü dirençlerle karşılaştırılır. Sistemde bunlar bilinçli olarak yapılır.  Egoist ve bencil bir insanın isteklerini  karşılamak, evrenin tüm işleyişinin ve ahenginin bozulması demektir. Bu nedenle insanları  pohpohlayan ve her istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz  zehirli fikrini aşılayan kaynaklara güvenmemenizi öneriyoruz. Bu kaynaklar, size hayal kırıklığı ve hayata karşı daha karamsar olmaktan başka bir şey getirmezler. Eğer dileklerinizin gerçekleşmesini  istiyorsanız, dileklerinize iyice bakın. Onlar, sadece sizin kişisel arzularınız mıdır? Yoksa siz de içinde olmak üzere tüm insanlığın hayrı için mi istenmektedir? Büyük ihtimalle kişisel arzulardır ve onlar gerçekleşmezler. Ya da çok uzun yıllar beslenirlerse ve insan üstü çaba ile tüm dirençler kırılabilirse bir nebze gerçekleştirilirler ki bu da çok zordur.