Evlilik Öncesi Sorunları

Evlilik Öncesi Sorunlar

Evlilik öncesi terapi, ilişki içerisinde çatışmaya sebep olan faktörlerin belirlenmesi, kurulan yeni aile ilişkilerinin kişide yarattığı pozitif- negatif etki ve beklentilerin problemli aşamalara ulaşmadan konuşulabilmesini ve daha sağlam ilişkiler kurulmasını hedefler.

Evlilik öncesi terapi, evlenme sürecine girecek olan, flört eden, sözlü yada nişanlı çiftlere verilen ilişki odaklı profesyonel psikolojik danışmanlık desteğidir.

Evlilik sürecinde çiftlerin ilişkilerinin değişen yapısı hakkında farkındalık kazanılmasını, ilişkilerin bitmesinde son dönemde oldukça etkili olan iletişimsizliği, evlilik ve birlikte değişecek görev ve sorumlulukların fark edilerek konuşulabilmesini ve beklentisel rol dağılımlarının ifade edilmesini mümkün kılar.

Çiftler, evlilik Öncesi Danışmanlığı ile; kendi iletişim tarzlarını, problem çözme ve uzlaşma becerilerini, evlilikten ve eşten neler beklediklerini, beklentilerinin ne kadar gerçekçi olup olmadığını gözden geçirirler.

Evliliğin gerektirdiği sorumluluğu alma, beklenti ve özlemlerinin gerçekleşmesi için gerekli özveri ve cesareti gösterme konusunda desteklenirler.

Evlilik Öncesi Danışmanlığı ile, çiftin kendi başlarına konuşmalarının zor olabileceği, utandıkları, çekindikleri konuların ele alınmasını ve netleştirilmesini sağlar.

EVLİLİK Danışmanı Okan Bal Randevu Al

Telefon: 0 534 363 98 96
Email: bilgi@okanbal.com
Adress: Mücahitler Mahallesi, 52083 Sokak, No:42 Yasem İş Merkezi Kat:7 Ofis:702 Şehitkamil/Gaziantep
Çalışma Saatleri:
Pazartesi – Cuma; 12:00 – 20:00
Cumartesi; 12:00 – 20:00
Pazar; 12:00 – 20:00

Aile Danışmanlığı
Aile Danışmanlığı
Aile İçi Sorunları İletişim Sorunları
Aile İçi Sorunlar İletişim Sorunları
Boşanma ve Sonrasında Psikolojik Destek
Boşanma ve Sonrası Pedagojik Danışmanlık
Randevu ve Seans Bilgisi İçin Tıklayın
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Bize Yazın yada Arayın 0 534 363 98 96
Uzman Psikolojik Danışman Okan Bal, Pedagog, Aile Danışmanı ve Öğrenci Koçu, Başlıca Danışmanlık Konuları, Aile Danışmanlığı, Evlilik Danışmanlığı, Anne Baba Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu, Çocuk Danışmanlığı, Çocuk Pedagog, Ergenlik Danışmanlığı, Ebeveyn Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık Desteği, Zeka Testleri, Çocuk Gelişim Testleri Konuları. Başta Gaziantep, Kilis, Şehitkamil Olmak Üzere Şahinbey, Adıyaman, Birecik, Kahramanmaraş, Osmaniye, Nizip gibi yaşam alanlarından destek almak için randevu oluşturabilir destek alabilirsiniz.