Evliliğinizin eski günlerine dönmesi sizin elinizde…

Evlilikte ilk günlerdeki heyecanı ve tutkuyu ilerleyen yıllarda bir kenara atmayın. Ev, iş, çocuk derken eşinize yeterince zaman ayıramıyor olabilirsiniz. Günlük alışkanlıklarınızda yapacağınız birkaç değişiklikle evliliğinizi daha güçlü kılabilirsiniz.

Kavgalarınızı yazmayı deneyin. Tartışma anında göremediğiniz ayrıntıların farkına varmanızı sağlayacaktır.

Her gün, 2 dakika boyunca sarılın ve 30 saniye boyunca öpüşün. Fiziksel yakınlık, dokunmak gibi hisler, kişileri birbirine daha çok bağlar.

Birlikte bir yürüyüşe çıkın. Aynı yönde yürümek, aynı tarafta olma hissi verecektir. Temiz havada doğa içinde sakince bir yürüyüş çiftler üzerinde mutlu bir yakınlık sağlar.

Kalitesi değil, miktarı önemli olabilir. Cinsel hayatınızı düzensizleştirin. 10 dakikalık spontane bir öpüşme çok daha heyecanlı olabilir.

Restoran masalarında birbirinizin yanına oturun. Bir iş görüşmesinde değilsiniz. Yan yana oturmak, bir şeyler yiyip içerken hafif fiziksel temaslar aranızı sıcak tutacaktır ve çok daha samimidir.

Eşinizin hafta boyunca size yaptığı jestleri bir kenara not alabilirsiniz. Gördüğünüz hoş davranışları not ettikten sonra, bir yerde biriktirin ve bunları daha sonra ona gösterin. Bu ikiniz için de mutlu bir an olacak.

Konusu ilişkiler olan filmleri birlikte izleyip, film hakkında tartışabilirsiniz; çünkü karı koca kavgaları evrenseldir. Herkes tartışabilir. Filme bir terapist gibi yaklaşırken, birbirinizin düşünce tarzı hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.