Zihninizi geliştirerek birçok işi aynı anda yapabilir, daha kolay ve sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

Kahvaltı etmek

Kahvaltı etmenin zihin geliştirmekle ne alakası olabilir dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat kahvaltı, sandığınızdan çok daha önemli. Beyninizin ve zihninizin sağlıklı olması için sabahları kahvaltı etmeniz şart. Çünkü kahvaltı etmek bedeninizin ayılmasına yardım eder ve beyninizi uyarır.

Zeka oyunları

Puzzle, bulmaca, sudoku gibi oyunlar zihninizi ve zekanızı geliştirir. Aynı zamanda hafızanızn güçlenmesine de yardım eder.

Okumak

Kitap, gazete ya da makale okumak zihninizi geliştirmek için en kolay yöntemlerden biridir. Günde 2 saat makale, kitap ya da gazete okuyarak zihninizi her zaman açık ve tetikte tutabilirsiniz.

Spor yapmak

Bedeninizin bir bütün içinde çalışması için günün akımına uyum sağlaması gerekir. Bunu en başarılı şekilde yapmanın yolu da egzersiz ya da spor yapmaktır. İster ağırlık çalışın, isterseniz yüzün vücudunuzdaki toksinlerden spor sayesinde kurtularak zihninizi geliştirebilirsiniz.

Yazmak

Hikaye, deneme ya da şiir yazmayı deneyebilirsiniz. Yazım yeteneğinizi geliştirmek, aynı zamanda zihninizi de güçlendirecektir.