Kendizi eksik hissediyor ve devamlı birileriyle kıyaslıyorsanız, bu davranışı acilen bırakmanız için geçerli sebepler var.

Siz, diğer insanlarla aynı DNA yapısına sahip değilsiniz. Bazı insanlar, doğuştan fantastik bir görünüme, güçlü bir hafızaya ya da çekici bir fiziğe sahiptir.

Bazı insanlar doğuştan Steve Jobs ya da Conan O’Brien gibi çok zekidir. Ve geriye kalan bizler… Çekici ve her biri kendine göre ilginç olan insanlar.

Diğerlerinin sahip olduğu avantajlara siz sahip olmayabilirsiniz. Evet siz de bazı avantajlara sahipsiniz bunları fark edebilmek önemli. Çünkü sizinde sahip olduğunuz avantajlara sahip olmayanlar var.

Siz diğerleriyle aynı imkanlara sahip olamazsınız. Bazen alacağınız ilk ya da ikinci doğru karar, iş, sizi diğerlerinin önüne geçirecektir.

Siz belki de diğerlerinin hiç başına gelmemiş olan hastalıklara, yaralanmalara ve hatta çok sevdiğiniz birinin ölümüne tanık olmuş olabilirsiniz.

Kendinizi değiştirmek için neler yapabilirsiniz bir düşünün; ancak bunun için kendinizi başka bir insan olmaya zorlamayın. Farkına varın; arkadaşlarınız sizin yapamadığınız bazı şeyleri yapabiliyor. Onlar çevresiyle daha aktif ilişkiler içinde, kendilerini geliştiriyorlar ya da yeni usüller deniyorlar. Bunlar, size, olumlu yönde hareket etmeniz için yardımcı olacaktır.

Çünkü sizinde imkanlarınızı elinizde bulunan değerleri fark ederek hayatınıza anlam katabileceğiniz o kadar çok şey var ki, yeter ki fark edin..

 

Sorunlarınızın Daha Sağlıklı Çözümü Adına Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

(Yüz-yüze veya Online Randevu) Alabilirsiniz.

psikolojik-danisma-ogrenci-danismanligi-randevual1-gaziantep