Enerjilerin insanlar arası geçiş yaptığını biliyor musunuz? Yani bu demek oluyor ki, negatif ya da nefret yüklü kişilerin yanında psikolojik olarak kendinizi çökmüş, sinirli ve yorgun hissedersiniz. Bu negatif enerjiden kurtulmak için öğrenmeniz gereken şey, bu tarz insanlarla başa çıkmayı bilmek.

Sakin olmaya çalışın

Negatif insanlarla baş etmenin birinci kuralı her zaman sakinliğinizi korumanızdır. Nefret yüklü kişiler sizin kendileri gibi tepki vermenizi beklerler. Bu fırsatı onlara vermeyin ve onların bakış açılarının size uygun olmadığını sakin kalarak anlatmaya çalışın.

Cevap vermeyin

Nefret dolu kişilerle tartıştığınız zaman cevap vererek rahatlayacağınızı düşünmeyin. Onun seviyesine inmeyin ve bu durumdan kurtulmanın daha iyi bir yolunu bulun.

Problem onda!

Negatif birisi size saldırıyor ve hakkınızda gerçek olmayan ithamlarda bulunuyorsa, bu onun karakterinin bozuk olduğunu gösterir. Negatif tavır ve bardağın boş tarafından bakmak tamamen onun problemidir. Bu nedenle o kişinin söylediği sözlere aldırmayın ve canınızı sıkmayın.

Neden yaptığını sorun

Negatif yüklü kişiler genellikle karşısındaki insanın itibarını sarsacak sözler söylerler. Böyle bir durumda kaldığınız zaman öncelikle neden bu davranış içinde olduğunu ona sorun ve bundan büyük bir rahatsızlık duyduğunuzu dile getirin. Sonrasında duruma onun penceresinden bakarak problemin kaynağını bulmaya odaklanın.

Uzaklaşın

Etrafınızdaki negatif ve nefret yüklü kişilerden bir an önce uzaklaşın. Bu tarz insanların yaşam enerjinizi çalmalarına izin vermeyin. Size zarardan başka bir şey vermeyen ilişkiler hiçbir zaman çabaya değmez bunu unutmayın. Size destek veren ve hayatınızı kolaylaştıran insanlarla ilişki içinde olmaya özen gösterin.