Belli bir süre ilişkinizi heyecanlandıracak değişiklikler yapılmıyorsa, duraklama dönemine gireceğiniz kaçınılmaz..

Rutin alışkanlıklardan uzaklaşın!

Bizler alışkanlıkları olan insanlarız ve aşinalık durumlarında oldukça iyi hissediyoruz. Ama eşiniz bu durumdan sıkılmaya başlayabilir. Size değişik fikirlerle geliyorsa onu reddetmeden önce bir düşünün… Farklı şeyler yapmayı deneyin! Birlikte eğlenmenize fırsat verin!

Özgüveninizi artırın ve kendinize zaman vermekten çekinmeyin!

Eğer eşinizin size uzak davrandığını ya da bazı şeylerden pek de memnun olmadığı hissine kapıldıysanız, muhtemelen sıkılmıştır. Onun niye böyle olduğunu anlamaya çalışıp sürekli peşinde olup, onu ilgiye boğmanız daha da canını sıkacak ve bunalıp daha çok uzaklaşmak isteyecektir.

Neler yapmanız gerek: Ona biraz zaman verin, bırakın biraz kendini dinlesin. Onu bu arada kaybetmekten korkmayın, kendinize güvenin. Üzerine düşmemeniz onun size olan ilgisini canlandıracaktır!

Merak uyandırın!

Kadınlar iletişim konusunda oldukça canlıdırlar. Ama erkekler kadınlar gibi değiller, onlar daha basit düşünüyorlar ve bu duruma saygı duyup kabullenmemiz lazım. Ona her şeyinizi olduğu gibi anlatmaktan vazgeçin, bırakın merak edip sorsun! Ona sizinle ilgili düşünülecek hiçbir şey bırakmazsanız, uzaklaşmasına sebep olabilirsiniz!

Ajanlığa son!

Erkekler fazla üzerilerine düşülmesinden hoşlanmıyorlar… Onu biraz serbest bırakmalısınız, sürekli her yerden onu takip etmeyi bırakın! Kendinize güvendiğinizi ona hissettirmeniz lazım. Eğer sürekli ensesinde olduğunuzu hissederse bu durum onu sıkacaktır! Sizin bu gibi şeylere ihtiyaç duymadığınızı düşünmesi, onu size çekecek, göreceksiniz!

Bunları unutmayın!

Eşinizin ilgisini canlı tutmak istiyorsanız, ilgi çekici olmalısınız. İşiniz, arkadaşlarınız, sosyal yaşantınızda da en az ilişkinizdeki kadar tutkulu olmalısınız! Hobilerinizi yapmaya, ilişki esnasında da devam edin! Ondan ayrı da planlar yapabilmelisiniz! Eşinizin, tek hobiniz haline gelmesi yapılacak büyük bir hatadır!

 

Okan Bal
Uzman Psikolojik Danışman ve Aile Terapisti

Sorunlarınızın Daha Sağlıklı Çözümü İçin
“Online Terapi” Randevusu Alabilirsiniz.

onlineterapim-randevual